Geplaatst door op 16th december 2018

Om in voetbaltermen te praten: na een meer spannende dan goede wedstrijd hebben we met 5-3 van ASV 4 verloren.

Hierbij een korte weergave van de strijd op de velden:

Dick sr.  met zwart op bord 5 bereikte redelijk snel een veilige remise. Zijn tegenstander noemde het gekscherend een afruilpartij, en samen dronken ze een glas. 0,5-0,5

Aan bord 8 had Wilma een goede stelling met winst mogelijkheden, hetgeen pas na afloop bleek. Wilma was hier niet zeker van en liet haar tegenstander de keus om er remise van te maken door eeuwig schaak af te dwingen. 1-1

Ikzelf aan bord 4 werd eindelijk weer eens in de gelegenheid gesteld mijn favoriete opening te spelen, Mijn tegenstander rokeerde lang hetgeen leidde tot een voor hem fatale aanval.  2-1 voorsprong voor ons.

Bob aan bord 6 kwam al snel in een eindspel terecht. Rond kwart voor tien hadden  beiden nog een toren, paard en 6 pionnen. Met een paar venijnige schaakjes en het voorkomen van een doorbraak van vrijpionnen behaalde Bob wederom een fraaie overwinning. 3-1 dus, niet zo veel aan de hand zou je zeggen.

Henk B. speelde met wit zijn traditionele opening aan bord 2, waarbij zwart op c3 een lastige vrijpion wist te creëren. Uiteindelijk werden het er twee voor zwart en was promotie niet meer te voorkomen. 3-2

Harm aan 3 vond zichzelf de hele avond niet zo goed staan. Maximaal remise schatte hij in. Na een massale ruil vond hij zich terug in een eindspel met toren + dame en een pion minder. In tijdnood verloor hij een toren en daarmee de partij. 3-3

Gezien de stand bij Piet Gommers aan bord 1 en bij Joop van Wijk aan bord 7 leek een 4-4 uitslag redelijk eenvoudig te behalen.

Piet had een eindspel van 2 torens en een paard en zijn tegenstander 2 torens en een pluspion. Met nog 40 minuten op de klok van Piet en 20 sec op de klok van zijn tegenstander leek het wel of Piet hierdoor betoverd werd. Steeds 10 sec erbij en met een stoïcijns doorspelende tegenstander verloor Piet zijn paard, de grip op de wedstrijd en de partij. 4-3

In een gelijkopgaande strijd speelde Joop een goede partij met genoeg remisekansen in een eindspel met 2 losse pionnen. Uiteindelijk hield zijn tegenstander 1 pion meer over en dat was voldoende voor de winst. 5-3

Dick van Rumpt .

Reacties

Wees de eerste die een reactie plaatst.

Plaats een reactie